ZAPOMNIANE DIVY: DALBELLO

Posted on 2009/05/19

0


She purges herself of what has kept her bound

For the face — face of an angel
Is the face of a whore

Większości światowej publiki nazwa Dalbello kojarzy się ze świetnej jakości butami narciarskimi – jednak równie godna polecenia jest nosząca ten pseudonim nieustraszona Kanadyjka nieustannie poszukująca nowej tożsamości.
Od początku swojej kariery eksperymentowała ze swoim wizerunkiem – pod koniec lat 70., w czasie gdy królowało disco, obleczona w neonową lycrę, nagrała dwie soulowe płyty. W latach 80. wypielęgnowała w sobie rockowy pazur (oraz bardzo grube brwi), pozostając jednocześnie wierna rytmicznej popowej melodii by w latach 90. zakończyć swoją karierę bardzo odważną płytą „Whore”.

Współpracowała z legendarnym Mickiem Ronsonem, Ianem Hunterem (który później produkował albumy Morrissey’a) oraz z konceptualna artystką Florią Sigismondi, odpowiedzialną za wizualną oprawę albumu „Whore”. W późnych latach 80 nagrała piosenkę „Black on Black”, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do jednego z najbardziej seksownych filmów tych lat –  „9 i ½ tygodnia”. Jej unikalny głos i autentyczny talent każe wrócić choć na chwilę do pięknej przeszłości…

Gonna Get Close To You

Talk To Me

Black on Black

eLeVeN

by: Maria Durska 2009

Posted in: Maria Durska, Muzyka