NAGRODY I SKANDALE

Posted on 2009/09/24

1


Tydzień temu Ameryką wstrząsnął enfant terrible showbusinessu, Kanye West, który podczas rozdania MTV Video Awards, niczym nieproszony czarny rycerz postanowił bronić  honoru Beyonce i przy okazji okraść młodziutką gwiazdę country, Taylor Swift, z jej momentu chwały.

Przy tej okazji przygotowaliśmy subiektywny ranking skandali podczas uroczystości rozdania rozmaitych nagród  i telewizyjnych show. Momenty były i warto je sobie odświeżyć.

1. Beyonce jako czarny charakter depcze Tinę Turner podczas zeszłorocznego rozdania nagród Grammy.

2. Głowa Eminema ląduje pomiędzy pośladkami Ikara, tfu.. Brunona podczas MTV Movie Awards 2009. Wszystko, jak się później okazało, było wyreżyserowane, ale i tak budzi uśmiech.

3. Głośny, szczególnie w Polsce, stał się swego czasu występ Sinead O’Connor, która po fenomenalnym wykonaniu „War” w 1992 roku w programie Saturday Night Live podarła zdjęcie ówczesnego papieża na znak protestu przeciw wojnom religijnym i represyjności katolicyzmu.

4. Klasyka. Marlon Brando zdobywa Oscara w 1973 roku za rolę w „Ojcu Chrzestnym”. W jego imieniu nagrody (nie)przyjmuje przysłana przez niego Indianka Sasheen Littlefeather.

5. Nipplegate. Podczas przerwy XXXVIII Super Bowl 2004 Janet Jackson strzela z sutka do Justina Timberlake’a, który nieoczekiwanie otworzył magiczną klapkę.

by: Maria Durska, Adam Kruk 2009