GRUDNIOWA PLAYLISTA

Posted on 2009/12/01

0


Grudzień to nie tylko Święta. Przed nimi roztacza się  24 długich dni, które warto wypełnić dobrą muzyką. I niekoniecznie musi być to najpopularniejsza współczesna kolęda, czyli „Last Christmas” Wham.  Piosenek z grudniem w tytule było wiele – mają je na koncie artyści tak różni jak Jay-Z, Counting Crows, Matt Costa, czy Linkin Park. Ale jest kilka, które lubię bardziej. Poniżej 5 moich ulubionych utworów z grudniem w tytule.

5. „December Song” George Michael – nową wersją zeszłorocznego nagrania Giorgio próbuje przebić sukces nieśmiertelnego „Last Christmas”. Szanse powodzenia ma małe, ale piosenka ładna. Singiel dostępny od 13 grudnia.

4. „December Will Be Magic Again” Kate Bush – wariatka z najzieleńszych wzgórz Anglii piosenkę grudniową też zaśpiewała po wariacku. Wielka klasa, wielki głos, czerwona pidżamka.

3. “December” The Waterboys – londyńska kapela ze swojej debiutanckiej (świetnej) płyty z 1983 roku. Przekaz nadzwyczaj pozytywny: December is the coolest month.

2. „25th December” Everything But The Girl – piękna piosenka z pięknej płyty „Amplified Heart”. Szkoda, że bez teledysku, tylko z jakimś badziewiem na wizji. Ale liczy się muzyka, prawda?

1. “Nightingale/December Song” Sunset Rubdown – mistrzostwo świata. Takiego grudnia życzę wszystkim o silnych nerwach.

by: Adam Kruk 2009

Posted in: Adam Kruk, Muzyka