WYBORY SIERPNIOWE

Posted on 2010/06/07

0


Koncertowy lipiec w Polsce ułożony jest dość logicznie – kolejno odbywają się Open’er na wybrzeżu, Malta w Poznaniu, Jarocin,  w końcu wrocławskie Nowe Horyzonty. Festiwalowy sierpień zmusza jednak do trudnych wyborów.

W weekend 5-8 sierpnia można wybrać dwa kierunki: na Płock (Audioriver) albo na Katowice (Off Festival). Płock kusi zaproszonymi Four Tet, Ellen Alien i Simian Mobile Disco. Na Offie w tym roku najbardziej cieszę się na The Horrors.  Ale będą też reaktywowane Lenny Valentino, Tindersticks, Toro Y Moi i Bear in Heaven.

W weekend 27-29 sierpnia po raz kolejny trzeba będzie stanąć przed niełatwym dylematem. Tym razem pomiędzy stolicą (Warsaw Orange Festival) i znów Katowicami (Tauron Nowa Muzyka). W Warszawie na Służewcu pojawi się Hole, White Lies i Nelly Furtado. Na Tauronie – Bibio, Antechre, Pantha du Prince, Moderat i Lou Rhodes (Tu wywiad, który przeprowadziłem z nią niedawno).

Bez względu na podjęte decyzje, będzie kogo latem podziwiać w kraju – chociażby poniższy duet (tu podczas Brit Awards 2 lata temu). Chudy wystąpi na Orange w Warszawie, gruba na festiwalu w Jarocinie.

by: Adam Kruk 2010