TA OSTATNIA NIEDZIELA

Posted on 2010/09/27

4


Przez magazyn „New Musical Express” określony jako jeden z najbardziej wpływowych artystów wszech czasów. „The Independent” napisał, ze większość gwiazd popu musi umrzeć, aby  osiągnąć status ikony – jemu udało się to za życia.  Fenomen brytyjskiej sceny muzycznej – Steven Patrick Morrissey, były frontman legendarnego zespołu The Smiths, szerzej znany po prostu jako Morrissey –  postanowił dać swoim fanom prezent w postaci kolejnego wydawnictwa.

Wczorajsza niedziela wcale nie należała zatem do cichych i szarych. 26 września na Wyspach ukazała się reedycja drugiego, po „Suedehead”, singla w solowej karierze Mozzfathera – niezapomnianego „Everyday Is Like Sunday”. Piosenka, której w 1988 roku udało się dotrzeć na dziewiąte miejsce brytyjskiej UK Singles Charts, dalej brzmi świetnie.

Oprócz pamiętnego hitu, na płycie znalazły się również niepublikowane dotąd utwory. Wszystko to opatrzone  dawką wyjątkowych zdjęć. Singiel dostępny jest na standardowym krążku CD, winylu, będzie go można pobrać także  z internetu. Reedycję „Everyday Is Like Sunday” wygrać można również w konkursie internetowym. Wystarczy wejść na stronę wznowionego albumu i wpisać w odpowiednim polu swój adres e-mail.

Na tym nie koniec – z okazji dwudziestej rocznicy jego premiery, 4 października zostanie wydana reedycja kolejnego wydawnictwa Mozzera – Bona Drag. Album, zawierający jego sztandarowe kawałki, takie jak „Suedehead” czy „Ouija Board, Ouija Board”, pochodzące z debiutanckiej płyty Viva Hate  oraz  piosenki, które nie znalazły się na poprzednim krążku, na zremasterowanej edycji wzbogacony zostanie o sześć niepublikowanych dotąd nigdzie utworów. Do płyty dołączone zostaną  zdjęcia wybrane przez samego Morrisseya. Podobnie jak w przypadku „Everyday Is Like Sunday”, wszystko to dostępne będzie na CD, w internecie oraz w wersji winylowej, do której dołączony zostanie plakat.

Lista utworów reedycji ‚Everyday Is Like Sunday’:

Pyta CD:

1. „Everyday Is Like Sunday” (2010 digital remaster)
2. „November the Second”
3. „Everyday Is Like Sunday”
4. „Everyday Is Like Sunday” {Top Of The Pops – 9th June 1988)

Winyl #1

1. „Everyday Is Like Sunday” (2010 digital remaster)
2. „Trash” (Live At Irvine Meadows)

Winyl #2

1. „Everyday Is Like Sunday” (2010 digital remaster)
2. „Everyday Is Like Sunday” (live at the Hollywood Bowl – 8 June 2007)

Utwory, które zostaną dołączone do reedycji Bona Drag:

1. Happy Lovers At Last United
2. Lifeguard On Duty
3. Please Help The Cause Against Loneliness
4. Oh Phoney
5. The Bed Took Fire (early version of ‚At Amber’)
6. Let The Right One Slip In (alternate long mix)

by: Maciej Habarta 2010