FOTO NR 132

Posted on 2014/10/26

2


foto nr 132

artysta: DEPECHE MODE
tytuł: EXCITER
rok: 2001

Pierwszy album Depeszy z lat zerowych, wyprodukowany przez zmarłego niedawno Marka Bella, nadwornego producenta Björk. Płyta zwiastowała powrót trójki z Basildon z piekła uzależnień, niczym świeży start na początku nowego millenium.

Wielu fanów zespołu – w tym i ja – album doceniło po latach. Płyta nie spełniła oczekiwań tamtego czasu i dość mocno zboczyła z kursu obranego w latach 90. Warto jednak pamiętać, że każda płyta DM znacznie różniła się od poprzedniej i Exciter nie stanowił wyjątku od tej reguły. To wciąż jednak kawał doskonałej jakościowo, powściągliwej w swej prostocie muzyki. W dodatku głos Dave’a Gahana nigdy wcześniej nie brzmiał tak czysto i zdrowo.

Ulubione momenty: otwierające płytę hipnotyczne „Dream On”, gdzie akustyczna gitara mierzy się z pulsującą elektroniką, najczulszy chyba moment albumu z godnym uwagi gitarowym solo, czyli „When The Body Speaks”, eterycznie piękne „Freelove” oraz docenione w pełni dopiero po koncertowym wykonaniu, zmysłowo wymruczane „Goodnight Lovers”.

Więcej fot z płytą tu.
Foto z Depeche Mode: Speak and Spell, Devotional.