CANTI ILLUMINATI FESTIVAL #2

 

Canti Illuminati Festival jest naturalną kontynuacją cyklu autorskich audycji w legendarnym radio*sitka oraz bloga o tej samej nazwie.. Krótkie w formie, lecz esencjonalne działania sceniczne mają pokazać to, co niecodzienne i zagadkowe we współczesnej muzyce i sztuce dźwięku, a nade wszystko zachęcić do własnych poszukiwań w każdej z ról: słuchacza, kompozytora i wykonawcy.

Program drugiej edycji festiwalu gromadzi projekty dźwiękowe, które zestawiają ze sobą pozornie nieprzystające gatunki. Bartek Kujawski przenosi na scenę klubową słuchowisko radiowe oparte na książce jego autorstwa, Ketev praktyki muzyki elektro-akustycznej łączy z estetyka techno. Robert Curgenven z nagrań terenowych buduje rzeźby dźwiękowe, a We Will Fail łączy z kolei łączy kolekcjonerską pasję muzyki konkretnej z niecodzennymi aranżacjami rytmicznymi. Pod przewrotnym pseudonimem Duy Gebord kryje się zaskakująco świeża aplikacja kulturoznawczych taktyk w domenie dźwiekowego kolażu. Jakub i Matěj Frankowie wykonują muzykę na instalacji z taśmy magnetofonowej, a wiolonczelista Adam Webster zderza bogate techniki wykonawcze z formalnym minimalizmem. DJ Ryan R muzyczne artefakty karaibskich potańcówek i footworkowych walk tanecznych używa do dezorientacji bywalców współczesnych parkietów.

Przygoda czeka!

Zapraszają:
http://cantiilluminati.blogspot.com/
http://rozkurz.tumblr.com/
http://firlej.wroc.pl/

________________

 

Firlej
ul. Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław
02.05.2014 (piątek)

________________

PANEL DYSKUSYJNY

godz. 13:00
wstęp wolny

Po co nam dziś pisma o muzyce? Dyskusja o kulturotwórczej roli krytyki muzycznej.

Prowadzenie : Dominika Węcławek (M|I, Foch, National Geographics, T-Mobile Music)

Uczestnicy: Rafał Jęczmyk (Avant Art Festival), Andżelika Kaczorowska (RWA, Screenagers, Lineout), Wojciech Kucharczyk (Mik.Musik.!.), Paweł Kulczyński (Mik.Musik.!., Dunno), Paweł Malinowski (Avant Art Festival, BDTA), Adam Poprawa (Jazz Forum, Odra), Piotr Tkacz (Dwutygodnik, Glissando, M|I, Popup)

https://www.facebook.com/events/514335215337862

________________

KONCERTY

godz. 19:00

bilety:
– 20 zł (przedsprzedaż)
– 30 zł (w dniu koncertów)

 

☛ KETEV (Opal Tapes, Where To Now? / DE)
Kompozytor i artysta dźwiękowy. Autor instalacji i rzeźb dźwiękowych, występował m.in. na festiwalach International Cyber Art Festival w Berlinie czy Fylkingen w Sztokholmie. Bardziej rytmiczne oblicze prezentuje w oficynach Opal Tapes i Where To Now?
http://opaltapes.bandcamp.com/album/ketev-ketev
http://cargocollective.com/ketev

☛ Robert Curgenven (Recorded Fields, Tapeworm / AUS)
Australijski artysta czerpiący garściami z dorobku Alvina Luciera, R. Murray’a Schafera i Eliane Radigue, łączacy ich doświadczenie fizyczności dźwięku z dubową wrażliwością niskich częstotliwości. Wydawał w oficynach LINE, The Tapeworm i dla gdańskiej Łaźni. Występował na festiwalach Club Transmediale, STEIM, Audiograft, Cave12. Realizował instalacje dźwiękowe dla Transmediale, Diapason Gallery czy CSW w Toruniu. Prowadzi oficynę Recorded Fields.
http://soundcloud.com/recorded_fields
http://recordedfields.net/

☛ We Will Fail (Monotype / PL)
We Will Fail to projekt skupiający się na przyjemności błądzenia. Nagrania terenowe, sample z taśm, szumy, syntezatory i elektroniczna perkusja zmieszane są tu w dziwaczną, odwołującą się do estetyki techno całość. Za całym przedsięwzięciem stoi Aleksandra Grünholz – z wykształcenia projektantka graficzna, z pasji muzyk, twórczyni działająca na polu audioperformansu. Współpracuje z wieloma artystami i muzykami, współtworzy grupę artystyczną OKO, a z Piotrem Tkaczem działa w duecie Tirips.
http://wewillfail.bandcamp.com/

☛ Bartek Kujawski (Mik.Musik.!, BDTA / PL)
Znany również jako 8rolek, jeden z filarów polskiego abstrakcyjnego nurtu IDM, z powodzeniem łączący połamane rytmy z wrażliwością pionierskiej elektroakustyki. Jest autorem wielu płyt, z których ostatnie ukazały się nakładem Sangoplasmo i BDTA. Pod własnym nazwiskiem prezentuje bardziej eksperymentalne oblicze. Podczas wrocłąwskiego koncertu będzie promować najnowsze wydawnictwo – debiut literacki i oparte na jego treści słuchowisko dźwiękowe.
http://8rolek.bandcamp.com/music/
http://soundcloud.com/bdta/bdta-xxx-bartek-kujawski

☛ Duy Gebord (Wounded Knife / PL)
Radosław Sirko, kulturoznawca, realizator dźwięku, radiowiec. Studiował w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i w Leuven w Belgii. Publikował na łamach magazynów „Ha!art”, „Opcje” i „Glissando”. Twórca projektów muzycznych p0p∆s†kr∆e6 i Duy Gebord. Słucha, klei, gra. łączy cyfrę i analog, instrumenty żywe i abiotyczne, field recording i sound recycling. Nagrywał dla Wounded Knife i Pawlacz Perski.
https://soundcloud.com/sir-rad/
http://woundedknife.bandcamp.com/album/mangrove

☛ Adam Webster (UK)
Kompozytor i muzyk obecnie mieszkający we Wrocławiu. W swoich działaniach artystycznych najczęściej wykorzystuje wiolonczelę, głos i rozmaite obiekty znalezione. Webster jest absolwentem wydziału muzyki na Liverpool Hope University. Współpracował z takimi wykonawcami jak np. Carlos Zingaro, Eddie Prevost, Evan Parker, Ben Patterson, Mick Beck, Damo Suzuki, Simon Fell, Lol Coxhill, Roger Turner, Maggie Nicols, Paul Hubweber, Georg Wissel, Christoph Irmer, Jeffrey Morgan.
https://soundcloud.com/adam-3-3

☛ Jakub Frank + Matěj Frank (CZ)
Duet czeskich artystów, zaprezentują na CIF#2 performance wizualno-dźwiękowy „Ściana Dźwięku”.
https://vimeo.com/89526833

☛ DJ Ryan R (Turnus w Tropikach / PL)
Ezoteryczno-egzotyczny alias jednego z najciekawszych wrocławskich dj’ów. W projekcie Ryan R prezentuje niecodzienne sety bazujące na afrykańskich tempach, erudycyjnej biegłości w operowaniu wątkami etnicznymi z całego świata i wysokiej dynamice zwinnego miksu. Certyfikat jakości prosto z górnego Portobello Road.
https://soundcloud.com/turnus-w-tropikach

________________

☛ Wizualizacje: VJ TMDM
https://www.facebook.com/gagarindub

________________

Scena gastro:

☛ JDR
http://jedzeniadorzeczy.pl/

Be the first to start a conversation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: