BATAILLE SOLAIRE @ POD PAŁACYKIEM

bataillesolaire

Bataille Solaire (CAN)

Solowy projekt kanadyjskiego multiinstrumentalisty Asaëla Robitaille’a (znanego z zespołów Léopard et Moi, Femminielli, Piranha, Jef Barbara i Panopticon Eyelids). W Bataille Solaire próbuje on połączyć czysto akademickie inspiracje z nieco bardziej familiarnymi gatunkami, np. rockiem progresywnym, krautrockiem i rozmaitymi przejawami new-age’u.

Rezultatem tych eksperymentów jest specyficzny rodzaj retrofuturystycznej muzyki (nierzadko przypominającej ścieżkę dźwiękową do starych filmów science-fiction lub audycji przyrodniczych), zaaranżowanej na syntezator i inne cyfrowe instrumenty.

O swojej ostatniej kasecie Documentaires, która w sierpniu ukazała się nakładem Constellation Tatsu, Robitaille mówi, że jest to “bardzo luźny album koncepcyjny, opowiadający o zacieraniu się granic między duchowym i materialnym, zwierzęcym i roślinnym, naturalnym i digitalnym, mikro i makro, czterema żywiołami, religiami, szkołami muzycznymi – widzianym przez pryzmat naukowej dokumentacji”.

http://ctatsu.bandcamp.com/album/documentaires

http://bataillesolaire.bandcamp.com/

DJ Ubunoir (PL)

Od siedmiu lat w swojej audycji Istota Ssąca (radio*sitka/microwave.fm) konsekwentnie promuje dziwaczno-prześmiewczą stronę elektroniki, wrzucając do jednego worka: surowe 8-bitowe plumkanie, dźwięki zhackowanych zabawek, śmiesznie brzmiące wobble, brejkorowo zdekonstruowane pop-motywy, urokliwe moogowe miniatury, plądrofoniczne wycinanki, piosenki zapomnianych outsiderów, sample z winylowych bajek i jeszcze wiele innych rzeczy.

http://istotassaca.blogspot.com/

________________

Pod Pałacykiem
ul. Kościuszki 34, 50-012 Wrocław
22.10.2013 (wtorek)
godz. 20:00

bilety: 15zł

Be the first to start a conversation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: