LIVE IN STUDIO

KONCERT BEZSENSU LIVE IN STUDIO

Rock alternatywny na światowym poziomie. We wtorek 14 kwietnia o 20:30  w warszawskim Quality Studio zagości zielonogórski zespół Bezsensu. Wideotransmisję koncertu oglądajcie pod adresem: www.youtube.com/watch?v=grnpulUpJc8.

Panowie z Bezsensu od czasu swojego występu na Open’erze w zdążyli już sporo namieszać. Debiutancka płyta nieznanego wówczas nikomu zespołu, wydana w 2013 roku „Co tam myslisz?”, wzbudziła entuzjazm recenzentów. Utwór „Niezawieszenie” zajął drugie miejsce w plebiscycie Uwolnij Muzykę na Piosenkę Roku 2011. Zespół występował też m.in. z T.Love, Pogodno, Muchami, Kombajnem do zbierania kur po wioskach, Tymonem Tymańskim. Jako laureat konkursu Scena Machiny supportował w warszawskiej Stodole Myslovitz. Dzięki wsparciu fanów w akcji crowdfundingowej Polak Potrafi grupa zebrała fundusze na drugi album.

11 maja nakładem Luna Music ukaże się nowy album Bezsensu pt. „Wszystko i nie tylko wszystko”. Zespół nagrał go pod okiem Jacka Szabrańskiego, znanego m.in. z The Car is on Fire. Za mastering odpowiada Błażej Domański ze studia S7 oraz Simon Davey znany ze współpracy z Franz Ferdinand, The XX czy Calvinem Harrisem. Muzycy uchylają rąbka tajemnicy, opowiadając o procesie twórczym: „Album ‘Wszystko i nie tylko wszystko’ powstawał w drewnianej chacie w środku lasu. Chcieliśmy się odciąć od codziennego zgiełku i wykorzystać walory tego miejsca. Na płycie znajduje się mnóstwo dźwięków wydobywanych bezpośrednio z budynku, np. solo zagrane na ścianie, czy skrzypiące schody, po których rytmicznie chodziliśmy. To wszystko połączyliśmy z elektroniką oraz tekstami dotyczącymi przemijania, szukania sensu i odpowiednich proporcji między ‘wszystkim’ a ‘niczym’.”

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację na rzecz Autentyczności w Muzyce. Jest to już czwarty koncert tegorocznej edycji projektu „Live in Studio”. Poprzednie koncerty  dostępne w całości do obejrzenia i posłuchania na www.youtube.com/fundacjafam.

 

Już we wtorek o 20:30 włączcie komputery i śledźcie na żywo transmisję koncertu Bezsensu na YouTube! www.youtube.com/watch?v=grnpulUpJc8.

BEZSENSU w cyklu LIVE IN STUDIO
14 kwietnia 2015, godzina 20:30

Link do transmisji: www.youtube.com/watch?v=grnpulUpJc8
Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/445839702249778

Be the first to start a conversation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: