SORRENTINO

Przegląd filmów Paolo Sorrentino

Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego, Stowarzyszenie Società Dante Alighieri Komitet w Katowicach, oddział we Wrocławiu i Fundacja Visionica zapraszają na:

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PAOLO SORRENTINO

w ramach nauczania i poszerzania wiedzy o kulturze włoskiej studentów Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Paolo Sorrentino to jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów włoskich i symbol największych sukcesów włoskiej kinematografii w latach zerowych. W Polsce pokazywano jego „Boskiego”, który zdobył nagrodę jury na festiwalu w Cannes w 2008 roku, będącego impresją na temat Giulio Andreottiego, legendy włoskiej polityki. 16 marca na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film Sorrentino „Wszystkie odloty Cheyenne’a” (”This Must Be The Place”) z Seanem Peanem w roli głównej, opowiadający o podróży emerytowanego gwiazdora rocka w poszukiwaniu oprawcy swojego ojca z Auschwitz. Z tej okazji przypomniane zostaną wcześniejsze filmy Sorrentino: prócz „Boskiego”, nie pokazywane w Polsce, a szeroko dyskutowane we Włoszech: „O jednego więcej”, „Skutki miłości” i „Przyjaciel rodziny”, który wyświetlony zostanie w ramach międzynarodowej konferencji naukowej „Lichwa – grzech zapomniany”.

Pokazy w języku włoskim z polskimi napisami, połączone będą z wprowadzeniem, które wygłoszą: Gianluca Olcese (ISKlŚiO UWr), Michalina Wojaczek (Instytut Studiów Międzynarodowych UWr), Adam Kruk (filmoznawca, dziennikarz współpracujący m.in. z Dwutygodnikiem, Filmwebem, „Filmem”, „Hiro”, „Czasem Kultury”). Prelegenci należą do oddziału wrocławskiego Stowarzyszenia Società Dante Alighieri Komitet w Katowicach.

PROGRAM PROJEKCJI:
14 marca: „Boski” („Il Divo”, 2008)
21 marca: „O jednego więcej” („L’Uomo in più”, 2001)
28 marca: „Skutki miłości” („Le Conseguenze dell’amore”, 2004)
11 kwietnia: „Przyjaciel rodziny” („L’Amico di famiglia”, 2006)
Pokaz połączony z międzynarodową konferencją interdyscyplinarną „Lichwa – grzech zapomniany“ / „Usura: usury the forgotten sin” organizowaną przez Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Dipartimento di Italianistica, Romanistica, Arti e Spettacolo Uniwersytetu Genueńskiego.

START: godz. 18:00
MIEJSCE: ISKŚiO UWr (sala czytelnia) przy ulicy Komuny Paryskiej 21, Wrocław
WSTĘP WOLNY

Za przetłumaczenie filmów organizatorzy dziękują studentom 2. roku Kultury Śródziemnomorskiej UWr.

Be the first to start a conversation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: