WYDAWNICTWA

Discovery Kaszebe, promowana singlem o tym samym tytule, to już trzecia EP-ka w karierze Mateusza Boruszczaka, ukrywającego się pod pseudonimem Niedodźwięki. Bardziej melodyjna i śpiewana płyta to z jednej strony zwrócenie się w kierunku rodzinnych Kaszub artysty, z drugiej zaś nawiązanie do edukacyjnych programów popularnonaukowych, które należy traktować jako luźny zabieg humorystyczny. Odnajdziemy na niej charakterystyczne dla twórczości młodego Bytowianina nu-jazzowe inklinacje, zmącone subtelną elektroniką, i oczywiście melorecytację. I tak jak debiutancka „Koalicja w krainie czarów” była rozliczeniem się z dzieciństwem, „Szybki strumień widoków zza szybki” stanowił bardzo intymny zapis melancholii – tak najnowsze wydawnictwo również nie traci nic na osobistym tonie, stanowiąc idealne podsumowanie całej twórczości Niedodźwięków.

Cały album dostępny jest na stronie artysty: http://niedodzwieki.bandcamp.com/.
Bieżące newsy zawsze pojawiają się na Facebooku http://www.facebook.com/niedodzwieki

_______________________________________________________

Games people play to elektroniczny duet, założony w początkach 2010 roku w Warszawie przez dwójkę multiinstrumentalistów (Talented Mr. Peter & Ana From Sweden). W lipcu 2011 roku znaleźli się na składance ‘We are from Poland’ vol. 8. We wrześniu tego samego roku wydali pierwsze, poważne EP, „All is temporary”.

W maju 2012 miała miejsce premiera ich drugiego mini-krążka „IN VAIN”. W swojej muzyce łączą melancholijny synthpop i żywą, taneczną elektronikę. Recenzenci określają ich jako najgorętszą krew polskiego electropopu. Wiadomo o nich tyle, że mimo rozlicznych medialnych prób, nie można dowiedzieć się o nich niczego.

Popvictims.pl objęło „IN VAIN” patronatem medialnym.

Strona zespołu www.gamespeopleplay.pl

Free stream & download http://soundcloud.com/gamespeopleplay

Dobrowolne wsparcie przez zakup EP (5 PLN) http://gamespeopleplay.bandcamp.com/

Newsy http://www.facebook.com/pages/games-people-play/360086407333

One Response “WYDAWNICTWA” →

  1. franek

    2012/05/21

    genialne, takiej muzyki właśnie potrzeba Polsce

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: