CANTI ILLUMINATI FESTIVAL

Canti Illuminati to jednodniowy przegląd najciekawszych zjawisk, które w ostatnich latach pojawiły się w polskiej muzyce niezależnej. W Firleju zaprezentują się najważniejsi przedstawiciele muzyki eksperymentalnej, skupieni wokół takich wytwórni jak Mik.Musik, Sangoplasmo czy BDTA, a także artyści dopiero debiutujący.

________________

Kucharczyk
Wojciech Kucharczyk. Niepokorny muzyk, podróżnik i dizajner. Działa aktywnie od wielu lat, efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i w dalekich stronach. Mieszka w Skoczowie. Od 1995 roku prowadzi wydawnictwo Mik.Musik. Zespoły i projekty w których uczestniczy lub uczestniczył to: The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. Szykuje nowe, a od początku 2013 występuje solo pod własnym nazwiskiem.
http://www.mikmusik.org/musik/artists.php?artist_id=4&lang=

Micromelancolié
Projekt Roberta Skrzyńskiego, który z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych, buduje repetytywne struktury mieszczące się w ramach estetyki usterki. Nagrania Micromelancolié ukazały się nakładem takich wytwórni jak BDTA, Already Dead Tapes, Aurora Borealis, Quasi Pop czy Twice Removed.
www.coughserenades.blogspot.com

Paweł Kulczyński
Paweł Kulczyński to prawdziwe imię i nazwisko artysty znanego także jako Wilhelm Bras. W takim braku jakiegokolwiek ukrycia prezentuje swoje najtrudniejsze pomysły muzyczne i koncepcyjne. Słynie z solidności i precyzji wykonania. Realizuje także soniczne rzeźby, instalacje oraz działania typu site-specific.
https://soundcloud.com/pawel-kulczynski

Lutto Lento
Lutto Lento czyli Lubomir Grzelak – założyciel Sangoplasmo Records (jednej z najbardziej cenionych wytwórni muzyki eksperymentalnej w Polsce), artysta dźwiękowy, muzyk i DJ. W swojej twórczości posługuje się głównie kolażami dźwiękowymi i nagraniami terenowymi, osiągając stany błogości za pomocą rekontekstualizacji. Związany również z cyklem klubowych eventów Hydro Ghetto.
http://luttolento.bandcamp.com/

Souvenir de Tanger
Souvenir de Tanger to projekt dla znudzonych Europejczyków. Pocztówka dźwiękowa wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Vatican Shadow bez grzywki, majaki i zwidy. Wszystko na żywo, gęsto od sampli, że aż Ableton się zawiesza.
https://soundcloud.com/souvenirdetanger

Zamilska
Muzyk, animator. Jej eksperymentalną twórczość cechuje niezwykła rozpiętość gatunkowa. Dźwięki krążące pomiędzy połamaną elektroniką, glitchem czy orientalnymi nutami. Przez długi okres związana była z Fundacją Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ w Cieszynie, gdzie koordynowała liczne projekty i koncerty. Obecnie mieszka i pracuje w Katowicach. Zajmuje się także produkcją muzyki do animacji i filmów krótkometrażowych.
https://soundcloud.com/zamilska

Nic Znanego
Sceniczny alias Jędrka Jendrośki – znanego z bycia założycielem i redaktorem naczelnym Lineout.pl, połową didżejskiego składu Pvre Gold, jedną trzecią ekipy promotorskiej Loud&Clear (dzięki nim można było zobaczyć w Polsce m.in. Madteo i Violetshaped) oraz jedną trzecią audycji Purpurowe Rejsy w Radiu Luz. Sentymentalne, śmiałe i ryzykownie awanturnicze dźwięki.
https://www.facebook.com/NICZNANEGO

DJ Ubunoir
Od siedmiu lat w swojej audycji Istota Ssąca (radio*sitka/microwave.fm) konsekwentnie promuje dziwaczno-prześmiewczą stronę elektroniki, wrzucając do jednego worka: surowe 8-bitowe plumkanie, dźwięki zhackowanych zabawek, śmiesznie brzmiące wobble, brejkorowo zdekonstruowane pop-motywy, urokliwe moogowe miniatury, plądrofoniczne wycinanki, piosenki zapomnianych outsiderów, sample z winylowych bajek i jeszcze wiele innych rzeczy.
http://istotassaca.blogspot.com/

Życia Żółć

Santos do Caralho (live act)

________________

Firlej
ul. Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław
01.02.2014 (sobota)
godz. 19:00

bilety: 20zł

________________

FB: https://www.facebook.com/events/245018508998992

Be the first to start a conversation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: